Biznes Ekonomia

Jak zostaje się milionerem?

Milionerów jest dość niewielka ilość, ale nie oznacza to, że wszystkie miejsca są już zajęte. Każdy z nas może stanąć obok nich, jednak nie oznacza to, że każdy utrzyma się na takiej pozycji. Milionerem bowiem nie zostaje się tylko za pomocą podejmowania konkretnych działań, bo jakby było to aż takie proste, każdy z nas już dawno zacząłby zarabiać ogromne pieniądze i jeździć na wakacje w kosmos, a przecież to wciąż rzadkość.

Nie ma określonej rutyny milionera


Wmawianie sobie, że powtarzanie konkretnej rutyny zrobi z nas milionera, jest pomyleniem skutków z przyczyną. Kiedy widzimy kolejną grafikę informującą nas o tym, w jaki sposób przeciętny milioner spędza pierwsze trzy godziny swojego dnia, możemy pomyśleć, że naśladując go, polepszymy swoje życie i jakimś cudem zwiększymy zarobki. Tymczasem może być zupełni inaczej. Co, jeśli rutyna milionera wygląda tak właśnie dlatego, że jest on milionerem i może siebie na nią pozwolić? Zwróć uwagę na to, że nie masz czasu na pół godzinny trening rano, ale nie oznacza to, że masz mniejsze szanse na zostanie bogatym.

Szansa na to, że zostaniesz milionerem, jest niewielka


Kluczem do zrobienie z siebie bogatego człowieka jest uświadomienie sobie, że mamy na to marne szanse. Wbrew pozorom to nie droga do poddania się i zaakceptowania tego, co mamy, ale najlepsza możliwa motywacja. Kiedy wiemy, że zapewne nie uda nam się osiągnąć niemożliwego, zaczną cieszyć nas mniejsze sukcesy. Każda podwyżka albo rozwój naszej firmy będą dla nas znaczyły więcej, bo będziemy świadomi tego, że w tej chwili dotarliśmy na szczyt swoim możliwości. Gonienie bogactwa nie ma żadnego sensu, jeśli nie potrafimy cieszyć się z małych sukcesów i uczyć się szacunku do tego, co już mamy.

Milionerzy potrafią dbać o swoje pieniądze


Problem z zarabianiem miliona jest dość poważny. To, że go mamy, nie oznacza, że stajemy się bogaci. Chodzi o to, że większość z nas żyje od wypłaty do wypłaty. Kiedy tylko mamy okazję na wskoczenie na wyższy poziom życia, robimy to bez wahania. A prawda jest taka, że nigdy nie osiągniemy poziomy bogactwa tak wielkiego, że nie będziemy w stanie go wydać. Zarabianie miliona w skali roku może brzmieć dla Ciebie dziś jak przepis na szczęśliwe i bogate życie, ale jeśli będziesz zmierzać do niego małymi kroczkami, to okaże się, że po jego osiągnięciu twoje życie będzie wyglądało dokładnie tak, jak teraz.

Jeden komentarz w “Jak zostaje się milionerem?
  1. Niektórzy stwierdzą, ze to wymówka, ale prawda jest taka, że milionerem zostaje się w większości przypadków z pokolenia na pokolenie. Tylko niektórym udaje się osiągnąć sukces.

Comments are closed.