Pozostałe

Depilator laserowy a profesjonalna depilacja laserowa – na co się zdecydować?

Depilator laserowy wszedł szturmem na polski rynek kosmetyczny. Przy wyborze tego rodzaju metody bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na parametry urządzenia. To właśnie ten czynnik w największym stopniu warunkuje efekty zabiegu trwałego usuwania owłosienia.

Depilator laserowy

Depilator laserowy to urządzenie przeznaczone do użytku domowego. Równoznaczne jest to z faktem, że emituje ono światło laserowe rozproszone, które charakteryzuje się słabszym działaniem.

Zakres światła w urządzeniach takiej jak domowe depilatory wynosi 530-650 nm. Warto podkreślić, że tafia ono zarówno w melaninę znajdującą się w cebulce włosa jak i w naskórku, hemoglobinę, a także porfirynę. Wynika to przede wszystkim z braku precyzji światła rozproszonego, a także braku precyzji tego rodzaju urządzeń i znacznie słabszą ich moc. Dużą zaletą jednak tego rodzaju depilacji jest całkowita dowolność wyboru czasu, kiedy chcemy wykonać depilację ciała.

Przy wyborze depilatora laserowego do użytku domowego należy zwrócić szczególną uwagę na markę, która daje gwarancję bezpieczeństwa urządzenia, a także sprawdzone parametry opisane w jego specyfikacji. Przy wyborze sprawdzonego producenta istnieje możliwość gwarancji oraz bezpłatnej naprawy.

Regulacja parametrów to kolejny czynnik, na który warto zwrócić uwagę, szczególnie u osób o niskim progu bólu. Należy podkreślić, że depilatory domowe wykorzystujące działanie światła reklamowana jest jako bezbolesna metoda usuwania owłosienia, jednak w rzeczywistości odczucia mogą być różne.

Ponadto domowy depilator powinien posiadać zmienne nakładki, które specjalnie dostosowane są do konkretnych części ciała. Ważnym elementem urządzenia jest również tak zwana nakładka chłodząca, której działanie szczególnie ważne jest w momentach wykonywania zabiegu w miejscach na ciele charakteryzujących się dużą wrażliwością.

O żywotności lampy decyduje przede wszystkim ilość impulsów światła. Liczba jaką podaje na lampie producent oznacza ile urządzenie jest w stanie wygenerować wartościowych strzałów niszczących cebulkę włosa.

Profesjonalna depilacja laserowa

Depilacja laserowa Wrocław wykonywana w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych stanowi mocniejszą formę zabiegu niż depilacja wykonywana warunkach domowych. Wiązka światła różni się znacznie od tego rodzaju urządzeń, ponieważ jest skupiona i trafia bezpośrednio w komórki rozrodcze włosa.

Lasery wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych wyposażone są w system regulacji parametrów, dzięki czemu zabieg może być wykonywany zarówno u osób wrażliwych jak i osób posiadających wysoki prób bólu. Należy podkreślić, że depilacja laserowa jako technologia profesjonalna posiada różne rozmiary głowic, które wyposażone są w system chłodzenia. Dzięki temu kosmetolog ma możliwość precyzyjnego wykonania zabiegu, a także z odpowiednią szybkością i komfortem dla klienta.

Podsumowanie

Przy wyborze domowej depilacji laserowej oraz tej wykonywanej w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych warto wziąć przede wszystkim pod uwagę efektywność urządzenia, a także jego bezpieczeństwo. Należy podkreślić, że wykształcony personel posiadający odpowiednią wiedzę w temacie depilacji laserowej, a także lasery o wyższej skuteczności stanowi korzystniejszą oraz bezpieczniejszą formę zabiegu.