Giełda Inwestowanie

Rozsądne inwestowanie – jak chronić swoje akcje w czasie rynku bessy?

Symbolem bessy jest niedźwiedź, to właśnie z tym zwierzęciem kojarzy się specyficzną sytuację na rynkach finansowych. Rynek bessy ma miejsce, gdy papiery wartościowe spadają przez dłuższy czas. Słowa „rynek bessy” budzą strach w sercach wielu inwestorów. Ale te głębokie spadki na rynku są nieuniknione i często stosunkowo krótkie, szczególnie w porównaniu z czasem trwania hossy, kiedy rynek zyskuje na wartości. Rynki niedźwiedzia mogą nawet zapewnić dobre możliwości inwestycyjne.

Giełdy to miejsce, na którym inwestorzy indywidualni i instytucjonalni spotykają się, aby kupować i sprzedawać akcje w miejscu publicznym. Najłatwiejszym sposobem na zakup akcji jest skorzystanie z internetowego maklera giełdowego. Po otwarciu i zasileniu konta, możesz kupić akcje za pośrednictwem strony internetowej brokera w ciągu kilku minut. Inne opcje obejmują korzystanie z pełnego zakresu usług maklera giełdowego lub kupowanie akcji bezpośrednio od firmy.

Obecnie te giełdy funkcjonują jako rynki elektroniczne. Wyróżnia się dwa główne trendy na rynkach giełdowych: hossę i bessę. Inwestowanie w akcje giedłowe nie zawsze musi oznaczać duże zyski. Możesz stracić dowolną kwotę zainwestowaną w akcje. Firma może stracić całą swoją wartość, co prawdopodobnie przełoży się na spadek kursu akcji. Ceny akcji również zmieniają się w zależności od podaży i popytu na akcje. Jeśli akcje spadną do zera, możesz stracić wszystkie zainwestowane pieniądze.

Bessa może być okazją do zakupu większej ilości akcji po niższych cenach. Inwestuj w akcje, które mają wartość i które również przynoszą dywidendę; Ponieważ dywidendy stanowią dużą część zysków z akcji, ich posiadanie sprawia, że ​​bessy są krótsze i mniej bolesne. Najdłuższa bessa, która rozpoczęła się w 2000 roku po pęknięciu bańki internetowej, trwała prawie 31 miesięcy. Historyczne było również tempo wychodzenia z bessy.

Jak się zachować w obliczu gwałtownego spadku akcji? Bez względu na to, jak dobre są intencje lub jak zaprojektowane, strategie, które zapewniają najsilniejszą ochronę przed ryzykiem spadku akcji, są również najbardziej kosztowne pod względem poświęcania długoterminowego potencjału wzrostu. Dzieje się tak, ponieważ – aby mieć pewność, że podczas wszystkich epizodów spadkowych występuje wysoka ujemna korelacja – strategia musi również ryzykować wysoką ujemną korelację, gdy rynki idą w górę. By się uchronić przed wahaniami rynku, trzeba dużo poświęcić.

Jest jednak kilka sposobów, by zminimalizować ryzyko. Upewnij się, że Twój portfel podejmuje odpowiednie ryzyko, aby osiągnąć krótko- i długoterminowe cele. Odpowiedzialne inwestowanie to podstawa podejmowania wszelkich działań na giełdzie. Można też jak najszybciej pozbyć się zakupionych akcji. Krótka sprzedaż wymaga kont depozytów zabezpieczających i może spowodować szkodliwe straty, jeśli rynki wzrosną i zostaną wywołane krótkie pozycje, co jeszcze bardziej zaostrzy ceny.

Ostrożnie stosowany dług może być niezwykle korzystny dla poprawy zysków z bessy. Posiadanie niezawodnego dostępu do kredytów podczas bessy – kiedy koszty odsetek są rekordowo niskie, a możliwości inwestycyjne są najbardziej atrakcyjne – może pomóc inwestorom uniknąć sprzedaży po cenach bessy.

W przypadku dobrze przygotowanych inwestorów, którzy wchodzą na rynek bessy, właściwe może być zlikwidowanie zabezpieczeń portfela i tymczasowe zwiększenie ryzyka portfela w celu wykorzystania potencjału wyższego zwrotu.

Ważne jest, aby zbędnie nie panikować. Pamiętaj, że bessy są bolesne, ale tymczasowe. Trzymanie się planu jest kluczowe, więc oprzyj się pokusie zmiany profilu ryzyka swojego portfela lub dokonywania znacznych zmian w akcjach lub w gotówce. Chociaż każda bessa jest inna niż ostatnia, jest jedna stała: zawsze występują przemieszczenia na rynku, które mogą zapewnić możliwości zwiększenia zysków.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Rozsądne inwestowanie – jak chronić swoje akcje w czasie rynku bessy?
  1. Historia udowodniła, że w chwili gwałtownej bessy lepiej trzymać swoje akcje niż sprzedawać w panice na dołku. Nie można zrobić nic gorszego.

Comments are closed.